تمدید مهلت بیمه شالیزارها و باغ‎های گیلان

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان از تمدید مهلت بیمه شالیزارها و باغ های استان تا نیمه خردادماه جاری خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، پیمان معمار زاده درخصوص تمدیدبیمه شالیزارها عنوان کرد: در حالیکه پیشتر این مهلت ۳۱ اردیبهشت ماه اعلام شده بود، این تمدید صورت گرفته است.
وی ادامه داد: امسال سهم شالیکاران برای بیمه عمومی هر هکتار شالیزار در مقابل عوامل طبیعی با احتساب ۹ درصد ارزش افزوده، ۱۲۵ هزار تومان و سهم یارانه دولت نیز در قبال بیمه شالیزارها در هر هکتار، ۴۴۷ تومان است.

وی از همه شالیکاران خواست که از فرصت پیش رو و اعتباراتی که دولت در این زمینه در نظر گرفته است، به خوبی استفاده کنند.*** بیش از ۳۷ هزار نفر شالیکار، شالیزارهای خود را بیمه کرده‌اند


به گفته معمار زاده، تاکنون ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر شالیکار، ۳۲ هزار هکتار از شالیزارهای خود را در برابر حوادث طبیعی، بیمه کرده‌اند و این روند ادامه دارد.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان در مورد طرح بیمه باغ‌های مرکبات استان نیز گفت: دولت در این زمینه نیز یارانه قابل توجهی در نظر گرفته که خوب است باغداران از این فرصت استفاده کنند.

به گفته معمارزاده، سهم باغداران برای بیمه عمومی هر هکتار باغ با آورد پنج تن محصول ۴۷ هزار تومان و سهم دولت ۱۵۱ هزار تومان و سهم باغدار برای بیمه تک خطر ( فقط سرما و یخبندان) ۳۹ هزار تومان و سهم دولت ۲۲۴ هزار تومان است.

وی اضافه کرد: البته باغداران برای بیمه باغ های خود گزینه های چندگانه دیگری نیز پیش رو دارند که می توانند از آنها استفاده کنند.

گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که هر سال از آنها ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تن برنج سفید به دست می آید. سطح زیر کشت مرکبات در استان نیز بیش از ۱۱ هکتار است که شهرستان رودسر با پنج هزار و ۴۱ هکتار بیشترین سطح زیرکشت گیلان را دارد.به گزارش خبرگزاری روستا، شهرستان‌های املش و لنگرود به ترتیب رتبه های بعدی تولید مرکبات گیلان را دارند و هر سال حدود ۱۴۵ هزار تن مرکبات در استان برداشت می شود.


برچسب ها:

گیلان

دیدگاه ها