امدادرسانی سپاه به ۷۰۰ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه از امدادرسانی این ارگان به ۷۰۰ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان خبر داد.*** اعزام بیش از ۲۰ دستگاه آمبولانس و ۳ سامانه جراحی حیات بخش به مناطق سیل‌زده


به گزارش خبرگزاری روستا، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات گسترده نیروی زمینی سپاه در خدمت‌رسانی امدادی، پزشکی و معیشتی به مناطق سیل‌زده اظهار داشت:

سامانه جراحی حیات بخش معاونت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه تاکنون ده‌ها عمل جراحی را با موفقیت انجام داده است و اعزام بیش از ۲۰ دستگاه آمبولانس و ۳ سامانه جراحی تاکتیکی و حیات بخش به مناطق سیل‌زده از جمله روستاهای تابعه کنارک و چابهار (مناطق عورکی، نگور، پلان و غیره بخشی از اقدامات پزشکی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده تا به امروز بوده است.


*** استقرار بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به استقرار بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده تاکید کرد:
تاکنون بیش از ۱۶ هزار نفر به بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه مراجعه کرده‌اند که ۴۰ هزار نفر، خدمات رایگان در این بیمارستان‌ها به مراجعه‌کنندگان ارائه شده است.
وی اضافه کرد: بالگردهای نیروی زمینی سپاه ۸۴ سورتی پرواز انجام داده‌اند و ۹۰ تن بسته معیشتی را در مناطق سیل‌زده توزیع کرده‌اند.

*** توزیع اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه یادآور شد: توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی، ۱۵ هزار تخته پتو، ۲ هزار سری لوازم گرمایشی و خانگی و هزاران بطری آب معدنی از دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده بوده است. همچنین ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم در روستای استان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.
پورجمشیدیان با اشاره به حضور پررنگ یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده اضافه کرد:
۳۰۰ دستگاه از ماشین‌آلات مهندسی نیروی زمینی سپاه اعم از لودر، کامیون، بیل مکانیکی و … درخصوص امدادرسانی جاده‌ها فعالیت کرده‌اند.

*** امدادرسانی سپاه به ۷۰۰ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان

وی نیروی زمینی سپاه همچنین به بیش از ۷۰۰ روستا در استان سیستان و بلوچستان به تعداد حدود ۵۲ هزار خانوار خدمات امدادی، پزشکی و معیشتی را ارائه کرده است و ۲ هزار نفر از رزمندگان این نیرو به صورت شبانه روز خدمات لازم را در مناطق سیل‌زده ارائه می‌کنند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در پایان با تاکید بر اینکه خود را خدمتگزار مردم می‌دانیم، اظهار داشت:
سپاه پاسداران، خدمت صادقانه و جهادی به ملت شریف ایران را رسالت و وظیفه خود می‌دانند. خداوند شوق خدمت به ملت ایران را در دل پاسداران انقلاب برانگیخته و ما این خدمت را افتخاری بزرگ برای خودمان می‌دانیم.


به گزارش خبرگزاری روستا، بارندگی کم سابقه ۲۰ تا ۲۲ دی ماه جاری سبب طغیان رودخانه‌ها، سرریز سدها و جاری شدن سیلاب در شهرستانهای چابهار، نیکشهر، قصرقند، کنارک و دلگان خسارات زیادی به زیرساخت‌ها، اراضی کشاورزی، شبکه‌های راه، آب، برق و مخابرات، واحدهای مسکونی و غیره وارد کرده است.
دیدگاه ها